تبلیغات
.::. گالری عکس . آموزش سخت افزار . نرم افزار . ترفند .::. - آموزش نصب و راه اندازی اولیه ویندوز XP

.::. گالری عکس . آموزش سخت افزار . نرم افزار . ترفند .::.

 

   \26\/15/ نظر سنجی

کدام بازیگر را بیشتر می پسندید ؟  \26\/15/ ساعت وبلاگ

 

   \26\/15/ شمارنده

امروز :
بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل مطالب :
آخرین بازدید
كل بازدید ها :
آخرین بروز رسانی


   \26\/15/ لینک به ما

لینک به ما

.لوگوی دوستان

 

       


دانلود جدیدترین های روز دنیا

تبادل لینک لوگو وبنر با همه سایتها;

          \26\/15/ طراح قالب

طراح قالب : میلاد نوری

قالب های رایگان سایت نیمرو!

نیمرو!

Image and video hosting by TinyPic


جدول لیگ برتر

 

   .   آموزش نصب و راه اندازی اولیه ویندوز XP | آموزش نرم افزار ,


 .::. سیستم عامل ویندوز XP یكی دیگر از محصولات شركت مایكروسافت است كه در مدت كوتاهی توانست نظر بسیاری از كاربران را به خود جلب كند، این جلب نظر به خاطر امكانات بسیار جالبی از جمله سرعت بالا در كار با اینترنت، امنیت بیشتر و... است كه این سیستم عامل در اختیار كاربران خود قرار می دهد.
بسیاری از كاربرانی كه از سیستم عامل های دیگری مانند ویندوز 95 یا 98 یا ME یا SE استفاده می كنند XP را هم جمع سیستم عامل خود اضافه كرده اند.
شما می توانید خیلی راحت و مانند نصب یك نرم افزار ساده XP را در كامپیوتر خود نصب كنید. برای نصب XP ابتدا پس از تهیه CD مربوطه و مشخص كردن و انتخاب كردن درایوی كه می خواهید XP را در آن نصب كنید، CD را داخل CD-ROM قرار دهید صفحه ی نصب ویندوز به صورت AUTORUN یا خودكار ظاهر می شود در غیر این صورت می توانید آن را از طریق پنجره My COMPUTER باز كنید، به یاد داشته باشید قبل از انجام هر كاری، اول شماره سریال ویندوز را در گوشه ای یادداشت كنید، بعد از باز كردن صفحه نصب ویندوز انتخاب های متعددی در پیش روی شما قرار می گیرد

 .::. سیستم عامل ویندوز XP یكی دیگر از محصولات شركت مایكروسافت است كه در مدت كوتاهی توانست نظر بسیاری از كاربران را به خود جلب كند، این جلب نظر به خاطر امكانات بسیار جالبی از جمله سرعت بالا در كار با اینترنت، امنیت بیشتر و... است كه این سیستم عامل در اختیار كاربران خود قرار می دهد.
بسیاری از كاربرانی كه از سیستم عامل های دیگری مانند ویندوز 95 یا 98 یا ME یا SE استفاده می كنند XP را هم جمع سیستم عامل خود اضافه كرده اند.
شما می توانید خیلی راحت و مانند نصب یك نرم افزار ساده XP را در كامپیوتر خود نصب كنید. برای نصب XP ابتدا پس از تهیه CD مربوطه و مشخص كردن و انتخاب كردن درایوی كه می خواهید XP را در آن نصب كنید، CD را داخل CD-ROM قرار دهید صفحه ی نصب ویندوز به صورت AUTORUN یا خودكار ظاهر می شود در غیر این صورت می توانید آن را از طریق پنجره My COMPUTER باز كنید، به یاد داشته باشید قبل از انجام هر كاری، اول شماره سریال ویندوز را در گوشه ای یادداشت كنید، بعد از باز كردن صفحه نصب ویندوز انتخاب های متعددی در پیش روی شما قرار می گیرد از جمله:

نصب ویندوز INSTALL WINDOWS XP
انجام وظایف اصلی PERFORM ADDITIONAL
بررسی برنامه های قدیمی قابل اجراء در سیستم CHEK SYSTEM COMPATIBILITY

با انتخاب گزینه اول INSTALL WINDOWS XP كادر محاوره ای كوچكی به نام WINDOWS SETUP در مقابل شما ظاهر می شود، در قسمت بالا و در سمت چپ این كادر محاوره ای دو گزینه در اختیار شما قرار می دهد:

ارتقاء درجه UPGRADE
نصب جدید NEW INSTALLATION

گزینه ی شماره 1 همان سیستمی را كه اكنون در حال استفاده از آن هستید را به ویندوز XP ارتقاء می دهد اما گزینه ی شماره 2 یك سیستم عامل جدید برایتان نصب می كند، پس شما گزینه شماره 2 را انتخاب می كنید و دكمه ی NEXT را فشار می دهید، سپس توضیحاتی در مورد خود ویندوز و قراردادهای آن است كه شما با انتخاب گزینه I ACCEPT THIS AGREEMENT و موافقت كردن در مرحله بعدی شماره ی سریالی را كه قبلا یادداشت كرده بودید را از شما می خواهد شماره را وارد و Next می كنید، اكنون وارد SETUP OPTIN می شوید گزینه ی ADVANCED OPTION را انتخاب كنید و قسمت دوم مسیری را كه ویندوز باید طی كند یا همان درایوی را كه می خواهید ویندوزتان را در آن بریزید را انتخاب كنید:
WINDOWS/: نام درایو
مثل: H:/WINDOWS

و گزینه ی COPY ALL INSTALLATION FILE FROM SETUP CD را فعال كنید، سپس دكمه ی NEXT را زده در مرحله بعدی یعنی GEY UPDATE SETUP FILE روی گزینه دوم كلیك كرده و آن را فعال می كنید، بعد از چند ثانیه ستونی در سمت چپ تصویر ظاهر می شود كه در حال پر شدن است و در حال كپی كردن فایل ها و... در سمت راست هم جزئیات كارهایی كه در حال انجام است و توضیحاتی در مورد ویژگی های ویندوز و وسایل و امكانات آن نوشته می شود، وقتی كار كپی كردن فایل ها به پایان رسید كامپیوتر به طور خودكار برای اولین بار RESTART می شود. بعد از آن كامپیوتر برای بالا آمدن دو انتخاب در مقابل شما قرار می دهد انتخاب اول همین ویندوزی است كه تازه نصب شده و انتخاب دوم ویندوزی كه قبلا داشتید البته چون فعلا برای اولین بار است كه وارد ویندوز تازه می شوید و هنوز هم نصب به طور كامل انجام نشده است كامپیوتر خود به خود وارد همان گزینه ی اول كه ویندوز تازه است می شود و ادامه ی كار نصب را دنبال می كند. اكنون وارد محیطی تقریبا شبیه به محیط DOS شده اید با فشردن دكمه F2 وارد مرحله بعدی شده و ENTER كنید، سپس نام درایوی را كه می خواهید ویندوز در آن نصب شود را می پرسد شما با انتخاب نام درایو مورد نظر از فهرست مذبور ENTER كرده و وارد مرحله ی بعد می شوید اكنون در مرحله SETUP WILL INSTALL WINDOWS ON PARTION هستید و در مقابل شما 6 وجود دارد روی گزینه ی ششم یعنی: LEAVE THE CURRENT FILE SYSTEM INTACT رفته و ENTER كنید؛ البته كامپیوتر معمولا به طورپیش فرض روی گزینه ی آخر یا همان گزینه ی ششم می رود. سایر گزینه ها مربوط به تغییر دادن نوع پارتیشن شماست كه بسته به نوع كاربرد و امنیت مورد نیاز تغییر می كند كه برای یك كاربر معمولی همان گزینه ی ششم مناسب است.
در مرحله ی بعد از شما خواسته می شود تا برای كپی شدن فایل ها كمی صبر كنید، یك ستون زرد رنگ شروع به پر شدن می كند و پس از اتمام این كار كامپیوتر برای دومین بار RESTART می شود بعد از بالا آمدن خود به خود روی XP رفته و صفحه ی آغازین ویندوز برای اولین بار به نمایش در می آید در این مرحله ماوس هم به كار می افتد در سمت چپ تصویر و خلاصه ای از كارهایی كه تا كنون انجام شده و در حال انجام شدن هستند را برای شما می نویسد بعد از این مرحله كادر محاوره ای دیگری به نام:
WINDOWS XP PROFESSIONAL SETUP در مقابل شما ظاهر می شود كه تنظیمات مربوطه به زبان را می پرسد البته این تنظیمات از قبل به طور پیش فرض انتخاب شده است و در غیر این صورت می توانید آن را تغییر دهید و NEXT كنید و نام و نام سازمان را كه به دلخواه شما ست را وارد كرده و نامی هم برای كامپیوترتان انتخاب كنید البته در اینجا در قسمت انتخاب زبان اگر مایل باشید می توانید زبان فارسی را انتخاب كنید تا زبان فارسی هم در ویندوزتان نصب شود یا به اصطلاح ویندوزتان فارسی شود.

در مرحله بعد از شما ADMINISTRATOR PASSWORD را می خواهید كه آن هم بنا به میل شما اگر می خواهید برای ویندوز كلمه عبور در نظر بگیرید تا فقط خودتان بتوانید وارد آن شوید می توانید آن را هم وارد كنید در غیر این صورت بدون وارد كردن چیزی فقط OK كنید. صفحه ی بعد پیش كد شهر یا شهرستان محل سكونت شما برای برقراری ارتباط با اینترنت است كه پس از وارد كردن در دومین محل یعنی AREA CODE، NEXT می كنید و سیستم را بنا به تن یا پالس بودن سیستم تلفن تان تغییر می دهید. در مرحله مربوط به تنظیمات تاریخ و زمان است و مرحله بعد از آن مربوط به نصب لوازم مربوط به شبكه یا INSTALLING NETWORKS است و كارهایی از جمله REGISTERING COMPENENTS و... را انجام می دهد.
پس از انجام این كارها كامپیوتر برای سومین بار RESTART می شود و پس از روشن شدن در مقابل شما دو گزینه قرار می گیرد:

MICROSOFT WINDOWS XP PROFESSIONAL سیستم عامل جدید

MICROSOFT WINDOWS 95/98/SE/ME سیستم عاملی كه قبلا روی كامپیوتر شما نصب بود

با انتخاب اولین گزینه وارد ویندوز تازه می شوید در ابتدا XP برای ورود اولین بار به داخل این محیط به شما خوش آمد گویی می كند و چند سوال هم در مورد ارتباط با اینترنت از شما می پرسد كه با جواب دادن به این سوالات وارد مرحله بعدی یعنی ورود به DESKTOP می شوید، و می توانید برنامه های مورد نیاز را نصب و شروع به كار نمایید.

نویسنده : محسن      تاریخ درج مطلب : جمعه 9 شهریور 1386    ساعت : 08:08 ق.ظ
تاریخ ویرایش : پنجشنبه 9 آبان 1387   ساعت :  11:36 ق.ظ


    .  لینک مطلب | نظرات ()


 

   \26\/15/ منوی کاربران

.  خانه
.  ایمیل

.  تماس با مدیر


   \26\/15/ مدیر وبلاگ

دکتر شریعتی : «کلاس پنجم که بودم پسر درشت هیکلی در ته کلاس ما می نشست که برای من مظهر تمام چیزهای چندش آور بود ،آن هم به سه دلیل ؛ اول آنکه کچل بود، دوم اینکه سیگار می کشید و سوم - که از همه تهوع آور بود- اینکه در آن سن و سال، زن داشت. !... چند سالی گذشت یک روز که با همسرم از خیابان می گذشتیم ،آن پسر قوی هیکل ته کلاس را دیدم در حالیکه خودم زن داشتم ،سیگار می کشیدم و کچل شده بودم   \26\/15/ موضوعات وبلاگ

خبرهای جالب(12)
اخبار موسیقی (5)
دانلود نرم افزار(4)
اخبار فیلم و سینما(7)
آموزش نرم افزار(8)
ترفند(7)
آموزش سخت افزار(8)
معرفی بازیهای جدید(6)
گالری عکس(9)
نرم افزار موبایل(4)
طنز و سرگرمی(5)


   \26\/15/ بایگانی وبلاگ

اردیبهشت 1389 (13)
دی 1388 (1)
مرداد 1388 (3)
دی 1387 (6)
آذر 1387 (3)
مهر 1387 (8)
مرداد 1387 (1)
اسفند 1386 (1)
بهمن 1386 (6)
دی 1386 (2)
آذر 1386 (5)
آبان 1386 (1)
مهر 1386 (4)
شهریور 1386 (34)
مرداد 1386 (2)


  \26\/15/ لینکستان


   \26\/15/ لینکدونی

طنز جوك اس ام اس و كلی مطلب باحال (- کلیک)
وبلاگ تخصصی كامپیوتر (- کلیک)
نرم افزار.ترفند.عکس.بازی (- کلیک)
 آرشیو لینكدونی
سایت نیمرو!
قالب های وبلاگ
تالارهای گفتگوی نیمرو!

پرشین وبلاگ

 


   \26\/15/ جستجوگر


   \26\/15/ خبرنامه


  \26\/15/مطالب قبلی

مرغی که سرش را بریدند اما ۱۸ماه بدون سر زنده ماند!! (+عکس)

جوک های زیبا و خنده دار

میرن مهمونا از اونا فقط آشغالِ میوه به جا می مونه!

آموزش رپر شدن – طنز

داستان ساناز و سعید در خیابان های تهران!

گزارش تصویری ویژه از درگیری و دست به یقه شدن ویکتور والدس و ژوزه مورینیو در پایان بازی بارسلونا و اینتر میلان

گلشیفته داور جشنواره لوکارنو شد

چهره حضرت علی(ع) از نگاه جبران خلیل جبران / عکس

مجسمه «شریعتی»​ هم به سرقت رفت

مردی برای روشن کردن جیپ خود از یک فیل کمک گرفت

احمدرضا عابدزاده بازداشت شد

در پی لغو دو اجرای بهنام صفوی و علی اصحابی در یزد: بهنام صفوی: «از مردم خوب کشورم عذر می خواهم»

جادوگر از هواپیما می‌ترسد

آیت الله امینی؛ به جوانان انگ ضدانقلاب نزنید

کودک 4 ساله قربانی سریال جومونگ شد© CopyRight - All Rights Reserved - Template By : Nimroo.com

...