تبلیغات
.::. گالری عکس . آموزش سخت افزار . نرم افزار . ترفند .::. - 10 نكته پیش از استفاده از ویندوز ویستا

.::. گالری عکس . آموزش سخت افزار . نرم افزار . ترفند .::.

 

   \26\/15/ نظر سنجی

کدام بازیگر را بیشتر می پسندید ؟  \26\/15/ ساعت وبلاگ

 

   \26\/15/ شمارنده

امروز :
بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل مطالب :
آخرین بازدید
كل بازدید ها :
آخرین بروز رسانی


   \26\/15/ لینک به ما

لینک به ما

.لوگوی دوستان

 

       


دانلود جدیدترین های روز دنیا

تبادل لینک لوگو وبنر با همه سایتها;

          \26\/15/ طراح قالب

طراح قالب : میلاد نوری

قالب های رایگان سایت نیمرو!

نیمرو!

Image and video hosting by TinyPic


جدول لیگ برتر

 

   .   10 نكته پیش از استفاده از ویندوز ویستا | ترفند ,


 .::. مطمئنأ شما نیز تاکنون دیگر نام جدیدترین ویندوز عرضه شده مایکروسافت یعنی ویندوز ویستا را شنیده اید. این سیستم عامل مدت کمی است که از عرضه آن میگذرد. مطمئنأ در آینده ای نه چندان دور XP هم به سرنوشت ویندوزهای پیشین دچار خواهد شد پس باید از هم اکنون کامپیوتر خود را برای پذیرش این ویندوز آماده کنید. ویستا قابلیتهای جدید و متنوعی دارد که مایکروسافت آن ها در آن گنجانده است ، شاید برای مطرح کردن ترفندهای منحصر به فرد این ویندوز زود باشد. به همین دلیل در این ترفند قصد داریم تا 10 نکته اساسی پیش از استفاده و نصب ویندوز ویستا را به شما معرفی کنیم. با دانستن این نکته ها میتوانید این سیستم عامل جدید و ناشناخته را به طور کامل بشناسید.

- آیا سخت‌افزار كامپیوتر و یا شبكه داخلی سازمان شما امكان پشتیبانی ویندوز ویستا را دارد؟
ویستا بسیار مجهز و مفید است ولی شاید از یك نظر بسیار نامرغوب باشد و آن نیاز بالای این سیستم عامل به سخت‌افزار قوی و سنگین است. مشخصا سخت‌افزار مورد نیاز برای اجرای سیستم عامل ویستا در مقایسه یا سیستم‌های عامل قبلی ویندوز اختلاف زیادی دارد. یعنی سخت‌افزار مورد نیاز برای اجرای این سیستم عامل باید بسیار قوی و پرسرعت باشد.
در واقع برای اجرای این سیستم عامل نیاز به دو گروه سخت‌افزار جداگانه است: یك گروه سخت‌افزاری مورد نیاز برای اجرای سیستم عامل "Vista Capable" و دیگری برای اجرای "Vista Premium Ready". این در حالی است كه برای اجرای "Premium Ready" نیاز به پردازش‌گر 1 گیگاهرتز و حافظه RAM حداقل یك گیگا بایت و كارت گرافیكی با كیفیت بسیار بالا است. البته سخت افزار مورد نیاز برای اجرای "Capable" اندكی پایین‌تر و ارزان‌تر است.
بنابراین قبل از اینكه برای استفاده از سیستم عامل ویستا در سازمان خود برنامه‌ریزی كنید شما باید سخت‌افزار مورد نیاز برای اجرای این سیستم عامل را از وب‌سایت «راهنمای سخت‌افزار مورد نیاز برای اجرای سیستم عامل ویستای مایكروسافت» بررسی كنید.

2- كدام نگارش ویستا را باید در شبكه داخلی سازمان خود استفاده كنید؟
انتخاب نگارش درست ویندوز XP برای شبكه داخلی كسب و كار شما شاید كار بسیار آسانی باشد. چهار نگارش از این سیستم عامل در دسترس است: نگارش ویژه كامپیوترهای خانگی ویندوز XP، نگارش حرفه‌ای، نگارش ویژه لب‌تاپ‌ ویندوز XP و نگارش Media Center.
اگر بخواهید از ویندوز XP در شبكه داخلی سازمان خود استفاده كنید نگارش‌های اولی و آخری حذف خواهند شد یعنی این نگارش‌ها در شبكه قابل استفاده نیستند. (البته نگارش Media Center نسخه 2004 قابل استفاده است ولی نسخه 2005 این نگارش قابل استفاده در شبكه‌های داخلی نیست).
مشخصا از آن‌جایی كه نگارش ویژه لب‌تاپ ویندوز XP فقط در لب‌تاپ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد استفاده از این نگارش در شبكه داخلی یك شركت كارایی چندانی نخواهد داشت. پس تنها انتخاب ممكن برای استفاده از ویندوز XP در شبكه داخلی یك كسب و كار استفاده از نگارش حرفه‌ای این سیستم عامل است.
اما در مورد ویندوز ویستا وضعیت كمی پیچیده‌تر است. در حال حاضر پنج نگارش زیر برای ویستا وجود دارد:
Home Basic، Home Premium، Business، Enterprise و Ultimate.
درست است كه شما از نگارش‌های Home ویندوز ویستا در شبكه داخلی كسب و كار خود استفاده نمی‌كنید اما مطمئناٌ در مورد انتخاب سه نگارش بعدی یعنی Business، Enterprise و Ultimate برای شبكه داخلی خود اطمینان كافی ندارید.
نگارش Business ویستا تا حدودی قابل مقایسه با نگارش حرفه‌ای ویندوز XP است و نگارش Enterprise یك سری امكانات و ویژگی‌های بیشتری مانند BitLocker Drive Encryption یعنی رمز‌دار كردن اطلاعات ذخیره شده بر روی هارددیسك ( یك لایه امنیتی اضافی‌ برای شبكه‌های لب‌تاپ‌ها)، امكانات سازگاركننده نرم‌افزارهای نصب‌شده، SUA (زیر سیستم‌هایی برای برنامه‌ها و نرم‌افزارهای تحت یونیكس) و سیستم پشتیبانی پیشرفته چندزبانه و ... را نسبت به نگارش Business ویستا دارا است.
نگارش Ultimate یك مجموعه بسیار كامل است كه در واقع كلیه ویژگی‌ها و امكانات سایر نگارش‌های ویستا حتا Media Center را دارد كه شاید از نیاز شما برای شبكه داخلی بسیار فراتر باشد.

3- مجوز استفاده از ویندوز ویستا
مایكروسافت در سیستم عامل جدید خود نگارش Enterprise را اضافه كرده است كه فقط برای كسب و كارهایی كه عضو Software Assurance یا Microsoft Enterprise Agreement باشند قابل دسترسی و استفاده است.
امكان جدید دیگری كه مایكروسافت ارایه داده است امكان به روز كردن ویندوز ویستا در هر زمانی است كه شاید برای برخی كسب‌وكارهای كوچك بسیار مفید باشد. این برنامه امكان به روز كردن برخی نگارش‌های ویندوز ویستا به نگارش‌های بالاتر را در هر لحظه‌ای برای خریداران فراهم می‌سازد. برای مثال شما می‌توانید نگارش Home Basic را به نگارش Home Premium و یا نگارش Business را به Ultimate تبدیل كنید.

4- سازگاری برنامه‌ها و نرم‌افزارهای مورد استفاده در سیستم عامل ویندوز ویستا
مهم‌ترین عامل برای پیشرفت كار یك كسب و كار نرم‌افزارها و برنامه‌های ویژه‌ای است كه آن كسب‌وكار برای انجام كار خود نیازمند آن است.
بنابراین برای كسب‌وكارها اجرای مناسب و بدون دردسر نرم‌افزارها اولویت و ارجحیت بیش‌تری نسبت به سیستم عامل مورد استفاده دارد. از این رو در طراحی یك سیستم عامل مهم‌ترین نكته‌ای كه باید مورد توجه قرار گیرد این است كه این سیستم عامل امكان اجرای همه نرم‌افزارها و برنامه‌های كامپیوتری را بدون مشكل و دردسر برای كاربران فراهم آورد.
ساختار ویندوز ویستا به شكلی است كه می‌تواند تمام نرم‌افزارهایی را كه در نگارش‌های قبلی سیستم عامل ویندوز قابل استفاده هستند پشتیبانی و ساپورت كند. مایكروسافت یك برنامه جدید با نام Application Compatibility Toolkit ارایه داده است كه كاربران را در تشخیص نرم‌افزارهایی كه می‌تواند در این سیستم عامل مورد استفاده قرار گیرد كمك می‌كند و همچنین مشخص می‌كند كه كدام برنامه‌ها برای اجرا در ویستا نیاز به به‌روز كردن دارند.
همچنین شما در این سیستم عامل می‌توانید از فناوری‌هایی مانند Virtual PC ، Virtual Server و Terminal Services برای سازگار كردن نرم‌افزارهای مورد نیاز خود با ویستا استفاده كنید.
با این حال شما باید نرم‌افزارها و برنامه‌های مورد نیاز و حیاتی كسب و كار خود را مشخص كنید و سازگاری آن را با ویندوز ویستا امتحان كنید و اگر این برنامه‌ها در ویستا قابل اجرا نمی‌باشند برای استفاده از نرم‌افزارهای مشابه و یا ارتقای نرم‌افزار موجود برنامه‌ریزی كنید.

5- دسترسی به شبكه و اینترنت
تبدیل سیستم عامل شبكه به ویندوز ویستا شاید سبب شود كه شما پروتكل اینترنت خود را به IPv6 تغییر دهید. ویستا پشتیبانی بسیار مناسبی از پروتكل جدید اینترنت را داراست. برای ویندوز XP و همچنین ویندوز Server 2003، استفاده از IPv6 نیاز به نصب پروتكل جداگانه‌ای دارد در حالی كه TCP/IP در ویندوز ویستا و سرور لانگهورن قابلیت پشتیبانی توام IPv4 و IPv6 به صورت پیش‌فرض دارا هستند.
دلایل بسیار زیادی برای تغییر از IPv4 به IPv6 وجود دارد. تغییر به IPv6 نه تنها باعث بهبود امنیت IP می‌شود بلكه سبب افزایش كارایی در استفاده از امكانات صوتی و تصویری در برنامه‌های اینترنتی نیز می‌گردد

6- نیاز به ویندوز ویستا؟
شاید شما نخواهید و یا نیازی نباشد كه همه كامپیوترهای شبكه داخلی سازمان خود را یك مرتبه به سیستم عامل ویستا ارتقاء دهید. در حقیقت زمان زیادی برای ارتقای كلیه كامپیوترهای یك شبكه به سیستم عامل ویستا وجود دارد و نیازی نیست كه این كار در یك مرحله انجام پذیرد.
البته این بدان معنا نیست كه ارتقای كامپیوترها باید به صورت تصادفی صورت گیرد. شما باید مشخص كنید كه كدام كاربر می‌تواند از امكانات جدید ویستا بیش‌ترین استفاده و سود را ببرد و یا كدام كاربر نیاز به امكانات امنیتی پیشرفته ویستا در سازمان شما دارد. به هر حال شما باید اولویت‌های خود را برای ارتقاء كامپیوترهای شبكه به سیستم عامل ویندوز مشخص نمایید.
كامپیوترهایی كه برای اجرای برنامه‌هایی مانند نرم‌افزار Word و یا Excel مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توانند از سیستم عامل قبلی خود استفاده كنند.

7- آیا كارمندان شما آماده استفاده از این سیستم عامل هستند؟
ملاحظاتی مانند میزان هزینه، تغییر سخت‌افزارها و بنیان IT یك شركت شاید مشخصه‌هایی باشند كه شما در هنگام تغییر سیستم عامل شبكه كسب‌وكار خود مورد توجه قرار دهید. اما عامل مهمی كه نباید فراموش شود كارمندان شما هستند. تعداد بسیار كمی از كاربران كامپیوتر از فناوری‌های جدید استقبال می‌كنند و علاقه زیادی برای یادگیری و استفاده از فناوری‌های جدید را ندارند. در واقع ذات بشر به نوعی است كه در مقابل هر تغییری مقاومت می‌كند، حتا اگر این تغییر به نفع او باشد و سبب بهبود كارها شود.
ارتقای به یك سیستم عامل جددید همیشه نیاز - ترفندستان - به برگزاری دوره‌های آموزشی برای كارمندان و كاربران آن را دارد. به ویژه برای سیستم عامل ویستا كه امكانات و ویژگی‌های بسیار جدیدی دارد كه شاید آموزش آن برای افراد كم‌سواد‌تر بسیار سخت و زمان‌بر باشد.
بسیار مهم است كه كاربران و كارمندان خود را برای استفاده از این سیستم عامل آموزش مناسب دهید. آموزش باید به میزانی باشد كه كار كردن با این سیستم عامل را برای آن‌ها آسان سازد. به عنوان مثال شما می‌توانید به آنها اجازه دهید كه كاربران از فرمت classic ویندوز كه آشنایی بیشتری با آن دارند استفاده نمایند.

8- پشتیبانی از كاربران و كارمندان در استفاده از سیستم عامل ویستا
برای ارتقای سیستم عامل به ویستا تنها آموزش كارمندان كافی نیست بلكه شما باید از امكانات و فناوری‌ها و همچنین دستیاران خود برای پشتیبانی كاربران در هنگام استفاده از این سیستم عامل استفاده كنید. چرا كه در ابتدا این كاربران در هنگام استفاده به چندین سوال و مشكل برخورد می‌كنند كه باید تمهیدات لازم برای رفع آن‌ها فراهم شود.
به هر حال آن‌ها برای اینكه بتوانند آموزش كافی داشته باشند و در زمینه استفاده ازاین سیستم عامل خبره شوند به صورت مشخص نیاز به كار كردن بیشتر از حد طبیعی با این سیستم عامل و گذارن زمان كافی برای یادگیری عملی آن دارند.
شما باید بلافاصله بعد از ارتقای شبكه خود به چند نفر را به عنوان پشتیبان این سیستم عامل به صورت موقت استخدام و از وجود آن‌ها برای آموزش و رفع اشكال كارمندان خود استفاده نمایید.

9- حفظ داده‌های ارزش‌مند
اگر همه چیز به خوبی پیش رود بعد از ارتقاء شبكه شما داده‌های ارزشمند شما سالم خواهند ماند. اما اگر همه چیز به خوبی پیش نرود چه اتفاقی می‌افتد؟ اساسی‌ترین راه و شاید بهترین راه این است كه شما از داده‌های ارزشمند خود بك‌آپ بگیرید. بنابراین شما برای حفظ داده‌ها و اطلاعات ارزشمند كسب و كار خود باید به صورت مرتب از آن‌ها بك‌آپ بگیرید. این امر نیاز به ذخیره‌سازی دوباره این اطلاعات برای اطمینان از صحیح كار كردن آنها در هنگام نیاز باشد.

10- هزینه این كار واقعا چقدر است؟
زمانی كه شما ملاحظات بالا را در نظر گرفتید می‌توانید میزان هزینه لازم برای ارتقا سیستم عامل شبكه خود را محاسبه كنید. فراموش نكنید كه هزینه این كار بسیار بالاتر از پرداخت مجوز استفاده از این سیستم عامل است. این هزینه شامل هزینه لازم برای ارتقاء سخت‌افزاری شبكه‌، هزینه ارتقاء نرم‌افزارهای مورد استفاده و یا جایگزینی نرم‌افزارهای جدید و نگارش‌های جدید، هزینه تغییر ساختار و پروتكل شبكه (در صورت امكان‌پذیر بودن)، هزینه كارمندان و مشاورانی كه برای این امر باید استخدام نمایید، هزینه آموزش كارمندان(با در نظر گرفتن این موضوع كه زمانی كه صرف آموزش آن‌ها می‌شود سبب عقب افتادن از كارها و وظایف كاری آن‌ها نیز می‌شود)، هزینه آموزش پشتیبانان و كارمندان IT و هزینه‌ سایر عملیات مانند بك‌آپ‌گیری و ... است.
اگر شما یك تخمین درستی از هزینه‌ها داشته باشید می‌توانید در مورد ارتقاء شبكه خود به سیستم عامل ویستا تصمیم درست بگیرید و در نتیجه شما می‌توانید در مورد استفاده از سیستم عامل ویندوز XP یا ویندوز 2000 و یا جایگزینی آن با ویندوز ویستا انتخاب درستی داشته باشید.

                                                                                               به نقل از پارس آنلاین - CnetNewsنویسنده : محسن      تاریخ درج مطلب : جمعه 9 شهریور 1386    ساعت : 08:08 ق.ظ
تاریخ ویرایش : پنجشنبه 9 آبان 1387   ساعت :  11:30 ق.ظ


    .  لینک مطلب | نظرات ()


 

   \26\/15/ منوی کاربران

.  خانه
.  ایمیل

.  تماس با مدیر


   \26\/15/ مدیر وبلاگ

دکتر شریعتی : «کلاس پنجم که بودم پسر درشت هیکلی در ته کلاس ما می نشست که برای من مظهر تمام چیزهای چندش آور بود ،آن هم به سه دلیل ؛ اول آنکه کچل بود، دوم اینکه سیگار می کشید و سوم - که از همه تهوع آور بود- اینکه در آن سن و سال، زن داشت. !... چند سالی گذشت یک روز که با همسرم از خیابان می گذشتیم ،آن پسر قوی هیکل ته کلاس را دیدم در حالیکه خودم زن داشتم ،سیگار می کشیدم و کچل شده بودم   \26\/15/ موضوعات وبلاگ

خبرهای جالب(12)
اخبار موسیقی (5)
دانلود نرم افزار(4)
اخبار فیلم و سینما(7)
آموزش نرم افزار(8)
ترفند(7)
آموزش سخت افزار(8)
معرفی بازیهای جدید(6)
گالری عکس(9)
نرم افزار موبایل(4)
طنز و سرگرمی(5)


   \26\/15/ بایگانی وبلاگ

اردیبهشت 1389 (13)
دی 1388 (1)
مرداد 1388 (3)
دی 1387 (6)
آذر 1387 (3)
مهر 1387 (8)
مرداد 1387 (1)
اسفند 1386 (1)
بهمن 1386 (6)
دی 1386 (2)
آذر 1386 (5)
آبان 1386 (1)
مهر 1386 (4)
شهریور 1386 (34)
مرداد 1386 (2)


  \26\/15/ لینکستان


   \26\/15/ لینکدونی

طنز جوك اس ام اس و كلی مطلب باحال (- کلیک)
وبلاگ تخصصی كامپیوتر (- کلیک)
نرم افزار.ترفند.عکس.بازی (- کلیک)
 آرشیو لینكدونی
سایت نیمرو!
قالب های وبلاگ
تالارهای گفتگوی نیمرو!

پرشین وبلاگ

 


   \26\/15/ جستجوگر


   \26\/15/ خبرنامه


  \26\/15/مطالب قبلی

مرغی که سرش را بریدند اما ۱۸ماه بدون سر زنده ماند!! (+عکس)

جوک های زیبا و خنده دار

میرن مهمونا از اونا فقط آشغالِ میوه به جا می مونه!

آموزش رپر شدن – طنز

داستان ساناز و سعید در خیابان های تهران!

گزارش تصویری ویژه از درگیری و دست به یقه شدن ویکتور والدس و ژوزه مورینیو در پایان بازی بارسلونا و اینتر میلان

گلشیفته داور جشنواره لوکارنو شد

چهره حضرت علی(ع) از نگاه جبران خلیل جبران / عکس

مجسمه «شریعتی»​ هم به سرقت رفت

مردی برای روشن کردن جیپ خود از یک فیل کمک گرفت

احمدرضا عابدزاده بازداشت شد

در پی لغو دو اجرای بهنام صفوی و علی اصحابی در یزد: بهنام صفوی: «از مردم خوب کشورم عذر می خواهم»

جادوگر از هواپیما می‌ترسد

آیت الله امینی؛ به جوانان انگ ضدانقلاب نزنید

کودک 4 ساله قربانی سریال جومونگ شد© CopyRight - All Rights Reserved - Template By : Nimroo.com

...