تبلیغات
.::. گالری عکس . آموزش سخت افزار . نرم افزار . ترفند .::. - کلک های ویندوز XP

.::. گالری عکس . آموزش سخت افزار . نرم افزار . ترفند .::.

 

   \26\/15/ نظر سنجی

کدام بازیگر را بیشتر می پسندید ؟  \26\/15/ ساعت وبلاگ

 

   \26\/15/ شمارنده

امروز :
بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل مطالب :
آخرین بازدید
كل بازدید ها :
آخرین بروز رسانی


   \26\/15/ لینک به ما

لینک به ما

.لوگوی دوستان

 

       


دانلود جدیدترین های روز دنیا

تبادل لینک لوگو وبنر با همه سایتها;

          \26\/15/ طراح قالب

طراح قالب : میلاد نوری

قالب های رایگان سایت نیمرو!

نیمرو!

Image and video hosting by TinyPic


جدول لیگ برتر

 

   .   کلک های ویندوز XP | ترفند ,


 .::. در ویندوز XP هم مواردی هست كه با كمك آن‌ها می‌توانید راحت با كامپیوتر خود كار كنید، كه ما در این جا بعضی از آن‌ها را به شما خواهیم گفت. این نكات در آخرین نسخه ویندوز XP قابل اجرا هستند. تمام آن‌ها در دو نسخه خانگی و حرفه‌ای XP وجود دارند، مگر این كه ذکر شود.
معمولاً در هر كاری غیر از روش های متداول و معمول ، راه های میان بری وجود دارند كه می توان با استفاده از آن ها كارها را سریع تر و آسانتر انجام داد.
در ویندوز XP هم مواردی هست كه با كمك آن ها می توانید راحت با كامپیوتر خود كار كنید ، كه ما در این جا بعضی از آن ها را به شما خواهیم گفت . این نكات در آخرین نسخه ی ویندوز XP قابل اجرا هستند . تمام آن ها در دو نسخه ی خانگی و حرفه ای XP وجود دارند ، مگر این كه ذگر شود ...  .::. در ویندوز XP هم مواردی هست كه با كمك آن‌ها می‌توانید راحت با كامپیوتر خود كار كنید، كه ما در این جا بعضی از آن‌ها را به شما خواهیم گفت. این نكات در آخرین نسخه ویندوز XP قابل اجرا هستند. تمام آن‌ها در دو نسخه خانگی و حرفه‌ای XP وجود دارند، مگر این كه ذکر شود.

معمولاً در هر كاری غیر از روش های متداول و معمول ، راه های میان بری وجود دارند كه می توان با استفاده از آن ها كارها را سریع تر و آسانتر انجام داد.
در ویندوز XP هم مواردی هست كه با كمك آن ها می توانید راحت با كامپیوتر خود كار كنید ، كه ما در این جا بعضی از آن ها را به شما خواهیم گفت . این نكات در آخرین نسخه ی ویندوز XP قابل اجرا هستند . تمام آن ها در دو نسخه ی خانگی و حرفه ای XP وجود دارند ، مگر این كه ذگر شود .
توجه داشته باشید در بعضی از این راه ها شما مجبور هستید ویرایشگر رجیستری یعنی Registry Editor و یا به اصطلاح ( regedit.exe ) را اجرا كنی و تغییر رجیستری گاهی ممكن است كه سیستم شما را دچار مشكل كند . بنابراین ریسك آن را خودتان باید متقبل شوید .
جنگ اول به از صلح آخر !!
در ضمن در بعضی از آنها باید با Administrative به شبكه متصل ( Login ) شوید.
حالا برویم سر اصل موضوع و ببینیم این راه های میان بر چیست؟

‌● وقتی كه Recycle Bin پنهان است :
به طور پیش فرض Recycle Bin در ویندوز XP در سمت راست ، پایین صفحه ی نمایش ، درست روی ساعت سیتم قرار دارد . وقتی كه یك یا چند پنجره را باز می كنید این آیكن دیگر قابل رویت نیست و نمی توانید برای حذف یك فایل یا پوشه آن را كشیده و به درون سطل بیاندازید .
اما مایكروسافت فكر این مشكل را هم كرده و می توانید به طور اتوماتیك حین عمل كشیدن ، تمام این پنجره ها را پنهان كنید . حال ببینیم كه چطور می توان این كار را انجام داد . وقتی حین كار پنجره هایی باز هستند فایل هایی را ه دوست دارید داخل سطل بیاندازید و انتخاب كنید و با موس آنها را به پایین ترین قسمت سمت راست صفحه بكشید ، نشانگر موس را یك لحظه روی یك سطح خالی در نوار كار قرار دهید .
همه پنجره ها به صورت minimized در می آیند و سطل زباله در اختیار شما قرار می گیرد . این روش وقتی كه پنجره ها به صورت Maximized هستند ، به كار می آید ، با این فرض كه فایل هایی كه قرار است حذف شوند در یكی از این پنجره های باز جلوی چشمان شما است .

● چگونه آلبوم عكس را به پوشه ی موزیك دلخواه خود اضافه كنیم .
یكی از قابلیت های جدید ویندوز XP این است كه بطور اتوماتیك یك آلبوم هنری مناسب را بر روی پوشه ی موسیقی كه شما در حال كپی كردن آن ( و معمولاً در فرمت WMA ) هستید ، قرار می دهد . اما در مورد كسانی كه آهنگ مورد علاقه ی خود را از روی CD بر روی هارد با فرمت MP۳ كپی كرده اند چه كار می توان كرد ؟ می توان با مراجعه به سایتهای amguide.com یا cdnow.com این آلبوم ها را دریافت ، و از طریق folder customize تصویر مناسب را برای هر پوشه ای Properties آن را ویرایش و تصحیح كنید .
ضمن اینكه وقتی سیستم عامل را دوباره نصب می كنید ، این قابلیت را از دست خواهید داد . نگران نباشید ، یك راه خوب وجود دارد .
هرگاه از وب سایتی این تصایر را دریافت می كنید ، به صورت folder. jpg ذخیره كرده و در پوشه ی مناسب قرار دهید . بعد ویندوز XP به صورت خودكار آن عكس ها را به عنوان Thumbnail برای هر پوشه ای در نظر می گیرد . بهتر از همه این كه آن عكس را در Mediaplayer ویندوز XP نشان خواهد داد . اگر شما این گزینه را برای نمایش انتخاب كنید ، ازاین به بعد هر وقت ویندوز را دوباره نصب كنید ، خود این تصاویر سرجای خود قرار خواهند گرفت .
علاوه بر فایل folder. jpg كه گفته شد ، می توانید نسخه ی كوچكتری از تصاویر را به نام albumartsmall.jpg ، به دلخواه خود درست كنید . این تصاویر وقتی استفاده می شوند كه سطح نمایش از ۲۰۰×۲۰۰ پیكسل كوچكتر باشد . البته اگر این فایل هم نباشد ، خود ویندوز را اتوماتیك برای چنین مواردی قرار خواهد داد .

● چگونه درایو ها را خودكار Defrag كنیم ؟
معمولاً سطح هارددیسك به قسمت های مختلفی تقسیم می شود و هر بخش ویژه ی اطلاعات خاصی است كه باید در جای خود باشند تا سیستم به خوبی و با سرعت كار كند . هرگاه برنامه ای را نصب و یا فایلی را كپی می كنید ، در جایی قرار می گیرند .
وقتی كه بعد از مدتی آنها را پاك می كنید ، جای آنها خالی مانده و در نتیجه ساختار هارددیسك و درایو ها به طور نامنظم و به هم ریخته شد و باعث كاهش كارایی و سرعت دستگاه می شود . به همین دلیل باید هراز چند گاهی با استفاده از فرمان Defrag در Systemtools به این وضعیت سامان بخشید .
برای این كه این كار را راحت ترانجام دهیم ، یك فایل جدید به نام context_defrag.inf در Notepad بسازید و متن زیر را در آن تایپ كنید ( توجه داشته باشید هنگام ذخیره كردن فایل گزینه ی All Files را انتخاب كنید نه Text Documents )

Context _ defrag . lNF
Adds Defrag to The right clickcintext menu in windows XP
{ VERSION }
signature= "$ CHlCAGO $ "
{ Default lnstall }
{AddMe}
HKCR "DrveshelDefragCommand" EFRAG.EXE

۱%"

سپس راست كلیك كرده و گزینه ی install را انتخاب كنید . این كار یك منوی جدید در XP اضافه می كند كه توسط آن می توانید به طور خودكار درایو ها را Defrag كنید . به این صورت كه در پنجره ی My Computer روی درایو مورد نظر كلیك كرده و گزینه ی Defrag را انتخاب كنید . پنجره ای ظاهر خواهد شد و درایو Defrag می شود . وقتی كه این كار به پایان رسید ، پنجره بسته می شود .
اگر بخواهید این قابلیت را حذف كنید ، از منوی Start ، گزینه ی Run را اجرا كرده و regedit.exe را تایپ كنید . به آدرس HKEY_CLASSES_ROOTDrivesShell رفته و پوشه ی Defrag را پاك كرده و Regedit را ببندید .

● امكانات اختیار AddRemove در ویندوز XP.
این تكنیك در ویندوز ۲۰۰۰ هم وجود داشت و اكنون در XP هم می توان آن را اجرا كرد كه بسیار مفید است . بنا به دلایلی كه مایكروسافت این قابلیت را در XP قرار نداده تا هنگام نصب ویندوز بتوانید مشخص كنید كدام برنامه ی كمكی ویندوز را می خواهید نصب كنید . در عین حال وقتی كه وارد AddRemove Control Panel می شوید ، باز هم می توانید لیست كامل برنامه هایی را كه می توانید حذف و یا اضافه كنید ، ببینید ، خوشبختانه چاره ی این كار هم ساده است . به شاخه ی C:Windows بروید ( فرض می كنیم درایو ی كه ویندوز در آن نصب شده C: است ) و فایل Sysoc.inf را باز كنید . در نسخه ی حرفه ای ویندوز XP این فایل تقریباً شبیه متن زیر است :

{Version}Signature=" NT$"
DriverVer=

۰۶/۲۶/۲۰۰۱، ۵.۱.۲۵۰۵.۰
{components}
Ntcomponents=ntoc.dll، ntocsetupproc،، ۴
WBEM=ocgen.dll displayOcSetupProc، fxsocm.inf،،۷
NetOC=netoc.dll،NetOcSetupProc،netoc.inf،،۷
Iis=iis.dll،OcEntre،iis.inf،،۷
Com=comsetup.dll،OcEntry،comnt۵.inf،hide،۷
Dtc=msdtcstp.dll،OcEntry،dtcnt۵.inf،hide،۷
indexSrv_System=setupqry.dll،indexSrv،setupqry.inf،،۷
TerminalServer=TsOc.dll،hydraOc،TsOc.inf،hide،۲
Msmq=msmqocm.dll،MsmqOcm.msmqocm.inf،،۶
Ime=imsinsnt.dll،OcEntry،ims.inf،،۷
Ft_extensions=fp۴۰ext.dll،FrontPage۴Extensions،fp۴۰ext.inf،،۷
AutoUpdate=ocgen.dll،OcEntry،au.inf،hide،۷
Msmsgs=msgrocm.dll،OcEntry،msmsgs.infmsmsgs.inf،hide،۷
Msnexplr=ocmsn.dll،OcEntry،msnmsn.inf،،۷
Smarrgs=ocgen.dll،OcEntry،msnsl.inf،،۷
RootAutoUpdate=ocgen.dll،OcEntry ،games.inf،،۷
CommApps=ocgen.dll،OcEntry،communic.inf،HlDE،۷
MultiM=ocgen.dll،OcEntry،multimed.inf،HlDE،۷
AccessOpt=ocgen.dll،OcEntry،optional.inf،HlDE،۷
Pinball=ocgen.dll،OcEntry،pinball.inf،HlDE،۷
MSWordPad=ocgen.dll،OcEntry،wordpad.inf،HlDE،۷
ZoneGames=zoneoc.dll،zONEsETUPpROC،igames.inf،،۷
{Global}
Window Title=%WindowTitle%
WindowTitle.StandAlone="*"

نویسنده : محسن      تاریخ درج مطلب : شنبه 10 شهریور 1386    ساعت : 06:09 ق.ظ
تاریخ ویرایش : پنجشنبه 9 آبان 1387   ساعت :  11:27 ق.ظ


    .  لینک مطلب | نظرات ()


 

   \26\/15/ منوی کاربران

.  خانه
.  ایمیل

.  تماس با مدیر


   \26\/15/ مدیر وبلاگ

دکتر شریعتی : «کلاس پنجم که بودم پسر درشت هیکلی در ته کلاس ما می نشست که برای من مظهر تمام چیزهای چندش آور بود ،آن هم به سه دلیل ؛ اول آنکه کچل بود، دوم اینکه سیگار می کشید و سوم - که از همه تهوع آور بود- اینکه در آن سن و سال، زن داشت. !... چند سالی گذشت یک روز که با همسرم از خیابان می گذشتیم ،آن پسر قوی هیکل ته کلاس را دیدم در حالیکه خودم زن داشتم ،سیگار می کشیدم و کچل شده بودم   \26\/15/ موضوعات وبلاگ

خبرهای جالب(12)
اخبار موسیقی (5)
دانلود نرم افزار(4)
اخبار فیلم و سینما(7)
آموزش نرم افزار(8)
ترفند(7)
آموزش سخت افزار(8)
معرفی بازیهای جدید(6)
گالری عکس(9)
نرم افزار موبایل(4)
طنز و سرگرمی(5)


   \26\/15/ بایگانی وبلاگ

اردیبهشت 1389 (13)
دی 1388 (1)
مرداد 1388 (3)
دی 1387 (6)
آذر 1387 (3)
مهر 1387 (8)
مرداد 1387 (1)
اسفند 1386 (1)
بهمن 1386 (6)
دی 1386 (2)
آذر 1386 (5)
آبان 1386 (1)
مهر 1386 (4)
شهریور 1386 (34)
مرداد 1386 (2)


  \26\/15/ لینکستان


   \26\/15/ لینکدونی

طنز جوك اس ام اس و كلی مطلب باحال (- کلیک)
وبلاگ تخصصی كامپیوتر (- کلیک)
نرم افزار.ترفند.عکس.بازی (- کلیک)
 آرشیو لینكدونی
سایت نیمرو!
قالب های وبلاگ
تالارهای گفتگوی نیمرو!

پرشین وبلاگ

 


   \26\/15/ جستجوگر


   \26\/15/ خبرنامه


  \26\/15/مطالب قبلی

مرغی که سرش را بریدند اما ۱۸ماه بدون سر زنده ماند!! (+عکس)

جوک های زیبا و خنده دار

میرن مهمونا از اونا فقط آشغالِ میوه به جا می مونه!

آموزش رپر شدن – طنز

داستان ساناز و سعید در خیابان های تهران!

گزارش تصویری ویژه از درگیری و دست به یقه شدن ویکتور والدس و ژوزه مورینیو در پایان بازی بارسلونا و اینتر میلان

گلشیفته داور جشنواره لوکارنو شد

چهره حضرت علی(ع) از نگاه جبران خلیل جبران / عکس

مجسمه «شریعتی»​ هم به سرقت رفت

مردی برای روشن کردن جیپ خود از یک فیل کمک گرفت

احمدرضا عابدزاده بازداشت شد

در پی لغو دو اجرای بهنام صفوی و علی اصحابی در یزد: بهنام صفوی: «از مردم خوب کشورم عذر می خواهم»

جادوگر از هواپیما می‌ترسد

آیت الله امینی؛ به جوانان انگ ضدانقلاب نزنید

کودک 4 ساله قربانی سریال جومونگ شد© CopyRight - All Rights Reserved - Template By : Nimroo.com

...